شستشو و تمیز کردن آجر نما نسوز

شستشو و تمیز کردن آجر نما نسوز

حتما، برای شستشو و تمیز کردن آجر نما نسوز نمای بیرونی و دکوراسیون داخلی منزل خود اقدام نمایید. زیرا ” کثیفی آنها، فقط کثیفی نیست.”

نمای آجری ساختمان سطح وسیعی است که بدون هیچ لایه حفاظتی در معرض ذرات خاک، آلاینده ها، رطوبت و آلودگی های محیط قرار دارد. که تک تک این عوامل در دوام و شکل ظاهری نما تأثیرات منفی خواهند گذاشت. این آلودگی ها معمولاً با سطح زیرین پوسته آجر نما واکنش نشان می دهند و در گذر زمان به ساختمان آسیب می رسانند. بنابراین برای حفظ نما و مهم تر از آن حفظ بنا، لازم است، بطور مرتب اقداماتی برای شستشو و تمیز کردن آجر نما نسوز انجام دهید.

در حال حاضر برای شستشو و تمیز کردن آجر نما نسوز دو روش در دنیا رواج دارد؛ 1- تمیز کردن با مواد شیمیایی 2- تمیز کردن به روش مکانیکی

تمیز کردن با مواد شیمیایی

شستشو و تمیز کردن آجر نما نسوز

در این روش با استفاده از مواد شیمیایی مخصوص تمیز کردن آجر نما، سطح آجر نما را تمیز می گردد. علاوه بر آن اجزای اسیدی به آلودگی های پشت پوسته، نفوذ می کنند و باعث از بین رفتن آنها نیز خواهند شد. سورفکتانت ها اجازه می دهند سطح مرطوب شود، کثیفی ها را محصور می کنند و آنها را از بین می برند. این مواد شیمیایی عملکردی متفاوت دارند و استفاده از آنها بسیار آسان است. مواد شیمیایی پاک کننده آجر نما، علاوه بر حذف انواع آلودگی های بیولوژیکی، به عنوان یک لایه محافظ برای جلوگیری از تجمع بیشتر آلودگی عمل می کند.

شستشو و تمیز کردن آجر نما نسوز با روش شیمیایی

“تمیز کردن آسان بدون آسیب به سطح” قانونی است که برای هر فرآیند تمیز کردن باید رعایت شود. لازم است تا آنجایی که امکان دارد، با ملایمت و بدون آسیب به نما این کار انجام شود. از آنجایی که در سطوح مختلف، نوع نما و میزان آلودگی متفاوت است، توصیه محصولی که برای تمام سطوح مناسب باشد، اغلب بسیار چالش برانگیز است. بنابراین همیشه توصیه می شود که بخشی از نما را با ماده شیمیایی مورد نظر، تست کرده و سپس برای کل سطح اقدام نمایید.

شستشو و تمیز کردن آجر نما نسوز با روش مکانیکی

روش مکانیکی معمولا روشی مرسوم تر می باشد که با نام تکنیک انفجار چرخشی نیز شهرت دارد. روش شستشوی مکانیکی، از یک سو برای تمیز کردن نمای آجری از اثربخشی لازم برخوردار است و از سوی دیگر میزان سایش در این روش تا حد زیادی کاهش می یابد. به همین خاطر این روش برای تمیز کردن سطوحی با نقاط ریز و حساس بسیار مناسب می باشد.

در روش تمیز کردن مکانیکی یک توربین باعث چرخش مواد انفجاری و آب می شود. هنگامی که مخلوط دوار هوا، آب و عامل انفجار به سطح نمای ساختمان برخورد می کند، اثر سایشی مماس ایجاد می شود. ذرات انفجار روی سطح می لغزند. و کثیفی در یک فرآیند فوق العاده ملایم حذف می شود. یعنی رسوبات کثیفی را می توان به تدریج حذف کرد. در این روش می توان نوع سطح و شدت تمیز کردن را متناسب با نیازها تنظیم نمود.

این روش هم برای شستشو و تمیز کردن آجر نمای بناهای با ارزش تاریخی و هم برای انواع آجر نما در نمای ساختمانهای عادی مناسب است.

1 دیدگاه

  • PatrickCop

    продвижение товаров в озон обучение Акша https://dynamo.org.ru/upravlenie/it-rekrutment

    яю:C@AK

  • ارسال دیدگاه

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *