آجر نما داخل خانه

آجر نما داخل خانه

در طراحی دکوراسیون داخلی، آجر نما داخل خانه به عنوان نقطه کانونی می باشد. آجر به عنوان عنصری ارزشمند همیشه نقش مکمل یا متضاد را برای دیگر عناصر در محیط ایفا می کند و به آن محل شخصیت می بخشد. استفاده از آجر نما داخل خانه چه سبک مدرن یا در سبک سنتی، در هر صورت صحنه ای دلنشین، زیبا و متمایز را خلق می کند.

دیوار آجری در اتاق

اگر شما در خانه ای با دیوارهای سنگ زندگی می کنید و سردی بر محیط غالب گشته، اجرای آجر نما، تنها بروی یکی از دیوارها، به فضا گرما می بخشد. و با این کار در دکوراسیون داخلی، یک نقطه کانونی ایجاد می کنید.

” آ ” مثل آجر

استفاده از آجر برای دیوار شومینه، سبب می شود تا شما بخشی از اتاق نشیمن را کانون توجه قرار دهید. بخشی که بیشتر دیده می شود و همگان را جذب خود خواهد کرد. علاوه بر آن گرمی و صمیمیت بیشتری در محیط موج خواهد زد. حتی اگر شومینه قدیمی دارید می توانید با استفاده از آجر های مدرن، فضای آن را به روز و جذاب تر سازید.

حرف اول حروف الفبای ما ” آ ” می باشد. سعی کنید در طراحی دکوراسیون داخلی ، حتی اگر برای بخشی کوچک هم هست از آجر استفاده کنید. یک ایده واقعا جالب این است که یکی از حرف الفبا را با آجر در نقطه ای ایجاد کنید.
در واقع اگر در فضا دیوار آجری ندارید، می توانید در بخشی ظاهراً آن را ایجاد کنید. فقط مراقب باشید که زیاده روی نکنید. معمولاً استفاده از آجر، تنها در یک بخش برای برجسته سازی، تأثیر بیشتری خواهد داشت.

دیوار آجری

پوشش آجری دیوارها

استفاده از آجر های نازک به عنوان روکشی بروی دیوارهای قدیمی، روش بسیار خوبی برای جذاب کردن محیطهایی است که حال و هوای صنعتی یا انباری دارد. حتی روکش های آجری نازک نیز می توانند انرژی مثبتی را در محیط جاری سازند.

محل استفاده از آجر نما داخل خانه

اگر چه دیوار آجری را می توان در هر مکانی استفاده کرد، اما در برخی نقاط جلوه بیشتری دارد.
آشپزخانه: یک مکان ایده آل برای استفاده از نمای آجری است. معمولاً ناحیه پشت اجاق گاز در آشپزخانه و یا فضای بین کابینتها بهترین محل برای اجرای آجر نما نسوز می باشد.
دیوار شومینه: اجرای آجرنما نسوز، برای دیوار بالای شومینه نیز ایده ای کاربردی و جذاب خواهدبود. استفاده از آجر برای دیوار شومینه، سبب می شود تا شما بخشی از اتاق نشیمن را کانون توجه قرار دهید. بخشی که بیشتر دیده می شود و همگان را جذب خود خواهد کرد. علاوه بر آن گرمی و صمیمیت بیشتری در محیط موج خواهد زد. حتی اگر شومینه قدیمی دارید می توانید با استفاده از آجر های مدرن، فضای آن را به روز و جذاب تر سازید.
دیوار آجری در زیرزمین: معمولاً برای دیوارهای زیر زمین آجر نما اجرا می شود. این کار علاوه بر زیبا سازی محیط ، در زمان تغییر کاربری، به راحتی می توان آن را به فضای اتاق تبدیل کرد.

دیوار فضای پذیرایی: یکی از بهترین ایده ها برای طراحی دکوراسیون داخلی، استفاده از آجر نما نسوز در بخشی از دکوراسیون داخلی است. اجرای آجر نما نسوز در پذیرایی، به فضا جلوه و جلای ویژه ای می بخشد. علاوه بر آن فضایی گرم و صمیمی خلق می گردد. اما باید توجه داشت فقط یک بخش از محیط را اجرا کرد. در غیر اینصورت اجرای آجر نما نتیجه ای عکس خواهد داشت.

مزایای آجر نما داخل خانه

زمانی که در طراحی دکوراسیون داخلی از آجر نما استفاده می کنید، مطمئن باشید که آجر نما نسوز مرغوب بهتر از هر نوع کاغذ دیواری یا مصالح دیگر می باشد. در سالهای گذشته برخی بر این باور بودند که آجر نما به دلیل جذب رطوبت، ضریب بالای انتقال حرارت، پوسته شدن تدریجی رنگ آجر و کوچک جلوه دادن فضا، گزینه مناسبی برای دکوراسیون داخلی نیست. اما با پدیدار شدن نسل جدید انواع آجر نسوز، تمام این معایب برطرف گشته و همه ی آیتم های یک عنصر ایده آل در آجر نما نسوز گنجانده شد. برخی از مزایای دیوار آجر ی در دکوراسیون داخلی عبارتند از :

  • آجر نما داخل خانه با هر سبک‌ طراحی اعم از طراحی مدرن و طراحی کلاسیک هماهنگ هستند.
  • امروزه آجر نما ها با بافت ها و رنگهای بسیار متنوعی تولید می گردد.
  • آجر نما را می توان با طرحهای متنوعی اجرا کرد و هیچ محدودیتی برای اجرا وجود ندارد.
  • روی دیوار آجری می توانید نقاشی های بسیار جذاب بکشید و دکوراسیونی کاملا متمایزی خلق نمایید.

اگر قصد طراحی دکوراسیون، ساختمان سازی، بازسازی ساختمان و یا حتی ایجاد تغییر و تحولی اندک در نقطه ای از فضای اطراف خود را دارید، قبل از انتخاب و خرید آجر می توانید از مشاوره، کارشناسان فروش ما در دفتر مرکزی اصفهان و یا دفاتر نمایندگی آجر نما شهرزاد در تهران و کیش بهره مند شوید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *