آجر نسوز

انواع آجر نما نسوز بر اساس مواد اولیه

یکی از انواع معروف آجر نما، آجر نسوز می باشد. این نمونه آجر نما به دلیل، مقاومت بالا در برابر حرارت، به این نام شهرت پیدا کرده است. مواد تشکیل دهنده آنها، دلیل اصلی، مقاومت بالای این نمونه آجر نما، می باشد. آجر نما نسوز در انواع پلاک نسوز، تایل، آنتیک و کف فرش تولید می شود. به همین دلیل در نقاط مختلف ساختمان کاربرد خواهد داشت و یکی از آیتم های افزایش ایمنی ساختمان بشمار می رود.

مواد اولیه انواع آجر نما نسوز

اصطلاح خاک نسوز، برای برخی از خاک های دیرگداز استفاده می شود. خاکهایی که حداقل دماهای نزدیک 1500 درجه سانتی گراد را تحمل می کند. این نمونه خاک معمولا برای ساخت آجر نما نسوز به کار می رود.

23 تا 34 درصد وزن این نمونه خاک را مواد فرار، از جمله آب، هستند. که حین پخت از ماده خارج می شوند. و حدود 25 درصد وزن آنها را اکسید آهن سه (fero3) تشکیل می دهد. خاک نسوز را بر اساس خلوص مواد و مقادیر آلومینو سیلیکانی و آلومینی تقسیم کرد.

آجر نما نسوز در کارخانه شهرزاد اصفهان

در کارخانه شهرزاد ایران زمین برای تولید انواع آجر نما نسوز از مواد اولیه خالص، از بهترین معادن ایران استفاده می شود. از این رو انواع آجر با کیفیت عالی و با رنگی یکنواخت تولید می گردد.

این کارخانه معتبر در اصفهان، آجر نما نسوز را در انواع پلاک نسوز، آجر تایل، آجر آنتیک و آجر کف تولید می کند. هر یک از این نمونه ها دارای کد رنگهای متنوع با ابعاد مختلف می باشد.

پلاک نسوز : در ابعاد 7X31 cm می باشد. و در انواع آجر شاموتی، آجر سفید، آجر طوسی، آجر قهوه ای تولید می شود.

آجر تایل : تایل در ابعاد در ابعاد 12X100 ،20X80 ،10×60 CM و در رنگهای سفید، طوسی و طرح چوب موجود است.

🔻 آجر آنتیک : این نمونه آجر در ابعاد7×7 cm و در رنگهای سفید و طوسی موجود است.

🔻 آجر کف : انواع آجر کف در ابعاد 10X20 cmو 10×10 و با رنگهای قهوه ای، سفید و طوسی تولید می شود.

انواع آجر نما نسوز بر اساس مواد اولیه

آلومینیومی

مواد تشکیل دهنده این نمونه آجر، اکسید آلومینیوم می باشد. این مواد در برابر حرارت 1750 درجه سلسیوس، مقاوم می باشند.

نسوز سیلیسی

سیلیسی از انواع آجر نما نسور است که از خاک سیلیس می باشد. که مواد تشکیل دهنده آن اکسید سیلسیوم، اکسید کلسیم، اکسید آهن، اکسید تیتانیوم می باشند. از آنجا که این نمونه از مقاومت بالایی برخوردار است، برای تولید سرامیک و پوشش درونی کوره ها از آن استفاده می شود.

قلیایی

مواد تشکیل دهنده آجر نسوز قلیایی شامل SIO2 ( و اکسید منیزیم MGO )از این نمونه برای پوشش درونی کوره های تولید فولاد، کوره های ذوب شیشه و کوره های تولید سیمان استفاده می شود.

اکسید کروم

آجر نسوز اکسید کروم به کروندوم معروف می باشد. این نمونه آجر در بخشهای درونی کوره ذوب آهن مورد استفاده قرار می گیرد. ترکیب مواد اولیه آن شامل %95- 90 اکسید آلومینیوم و %10 – 5 هم از اکسید کروم می باشد. فروش برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت آجر با دفتر مرکزی کارخانه آجر نما شهرزاد در اصفهان و یا نمایندگی هایدر تهران و کیش تماس حاصل فرمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *