انواع چیدمان آجر

خلق اثری ماندگار با؛ انواع چیدمان آجر

در سراسر جهان آجر اساسی ترین عنصر ساختمان است. آجر ها همواره مقرون به صرفه و بادوام بوده و به دلیل طیف بی پایان بافت، رنگ و ابعاد محبوبیت بسیار زیادی در تمام کشور ها دارند. آجر را می‌توان با تکنیک‌های جدید چیدمان، همراه کرد و هر روز شاهد ایجاد الگوهای منحصر به ‌فرد بر روی نمای ساختمان ها باشیم. البته در تمام این تکنیک ها، نیاز به جزئیات دقیق داریم تا دوام و ایمنی ساختمان به خطر نیفتد.

انواع چیدمان آجر

انواع چیدمان آجر با توجه به نوع آجر، میزان نور مورد نیاز ساختمان، شرایط اقلیمی، شرایط فرهنگی و دینی و …. طراحی می شوند. انواع چیدمان آجر شامل نمایش در زوایای مختلف، آجر کاری چرخان، آجر کاری انباشته در نقطه، بیرون زدگی یا تو رفتگی می شود. معماران همواره با افزودن بافت به نمای آجری ساختمان روح می بخشند. آجر ها با چیدمان های مختلف بهم متصل می شوند. آنها با نور و سایه بازی می‌کنند تا نمای بیرونی را به نمایی پویا تبدیل کنند.

آجر کاری چرخان

نمای این ساختمان در سبک زندگی گرمسیری طراحی شده است. نما کاری این ساختمان از دو لایه دیوار آجری است که نور طبیعی را به داخل می‌دهد. در اینجا آجر ها چرخانده شده اند و یک الگوی عمودی تکرار شونده ایجاد شده است. در این چیدمان علاوه بر آنکه از ورود نور شدید خورشید جلوگیری می شود، ساختمان از نور کافی نیز برخوردار است. که این ویژگی برای مناطق گرمسیری مزیت بزرگی محسوب می شود. و این گونه گرما و رطوبت تعدیل خواهد شد.

چیدمان بیرون زدگی آجر در نما کاری

در این چیدمان، کل آجرها از پوسته بیرونی نما دو تایی بیرون زده شده اند. در این نما کاری، آجرها دارای ظرفیت جذب بالایی برای کمک به تنظیم رطوبت خانه هستند و رنگ آنها در زیر نور خورشید گرمسیری تغییر می کند. با تغییر زاویه آجر ها، می توان درهر نقطه آجر را با رنگ متفاوتی در معرض دید قرار داد. علاوه بر آن با تغییر زاویه تابش خورشید نیز، کل نمای ساختمان با رنگهای متفاوتی در طول روز دیده می شود.

بنایی در مکزیک

دیوارهای آجری نقش بسزایی در این پروژه ایفا می‌کنند. در نما کاری این ساختمان با کاوش نور، الگو و ریتم، نمای ساختمان از یک واحد آجر قرمز معمولی به سمت زیبایی شناسی مواج جهش داشته است. تکنیک چرخشی آجرها با زاویه 45 درجه بر روی هم یکی از انواع چیدمان آجر می باشد که نمای مواج ایجاد می کند.

در این بنا در روز، نور بر روی شکاف های آجری منعکس می شود. و در شب، نور از درون می تابد. نمای آجری آن، بازی بین سایه و فرم ایجاد می کند. تا تابش نور را منعکس کند.

شما نیز می توانید برای زیبا سازی فضای شهر و خلق آثاری ماندگار، انواع آجرنمای با کیفیت را از کارخانه آجر نما شهرزاد ایران زمین بخواهید.

نمونه انواع آجر نما در کارخانه آجر نما شهرزاد ایران زمین

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *