انواع چیدمان آجر نسوز

انواع چیدمان آجر نما

در سراسر جهان آجر اساسی ترین عنصر ساختمان است. آجر ها همواره مقرون به صرفه و بادوام بوده و به دلیل طیف بی پایان بافت، رنگ و ابعاد محبوبیت بسیار زیادی در تمام کشور ها دارند. آجر را می‌توان با تکنیک‌های جدید چیدمان، همراه کرد و هر روز شاهد ایجاد الگوهای منحصر به ‌فرد بر روی نمای ساختمان ها باشیم. البته در انواع چیدمان آجر نما، نیاز به رعایت جزئیات دقیق داریم تا دوام و ایمنی ساختمان به خطر نیفتد.

انواع چیدمان آجر نسوز با توجه به نوع آجر، میزان نور مورد نیاز ساختمان، شرایط اقلیمی، شرایط فرهنگی و دینی و …. طراحی می شوند. انواع چیدمان آجر شامل نمایش در زوایای مختلف، آجر کاری چرخان، آجر کاری انباشته در نقطه، بیرون زدگی یا تو رفتگی می شود. معماران همواره با افزودن بافت به نمای آجری ساختمان روح می بخشند. آجر ها با چیدمان های مختلف بهم متصل می شوند. آنها با نور و سایه بازی می‌کنند تا نمای بیرونی را به نمایی پویا تبدیل کنند.

انواع چیدمان آجر نما

نمای آجری این ساختمان در سبک زندگی گرمسیری طراحی شده است. نما کاری آن از دو لایه دیوار آجری است که نور طبیعی را به داخل می‌دهد. در اینجا چیدمان آجر نسوز بصورت چرخان است و یک الگوی عمودی تکرار شونده ایجاد شده. در این نوع چیدمان آجر نسوز علاوه بر آنکه از ورود نور شدید خورشید جلوگیری می شود، ساختمان از نور کافی نیز برخوردار است. که این ویژگی برای مناطق گرمسیری مزیت بزرگی محسوب می شود. و این گونه گرما و رطوبت تعدیل خواهد شد.

بیرون زدگی دوتایی آجر نما

انواع چیدمان آجر نسوز

در یکی دیگر از انواع چیدمان آجر نسوز، آجرها از پوسته بیرونی نما دو تایی بیرون زده شده. در این نما کاری، آجرها دارای ظرفیت جذب بالایی برای کمک به تنظیم رطوبت خانه هستند و رنگ آنها در زیر نور خورشید گرمسیری، سایه روشن چشمنوازی خواهد داشت. با تغییر زاویه آجر ها، می توان درهر نقطه آجر را با رنگ متفاوتی در معرض دید قرار داد. علاوه بر آن با تغییر زاویه تابش خورشید نیز، کل نمای ساختمان با رنگهای متفاوتی در طول روز دیده می شود.

انواع چیدمان آجر نسوز

چرخش 45 درجه آجر نما

روش چیدمان آجر نسوز نقش بسزایی در زیبایی این پروژه ایفا می‌کنند. در نما کاری این بنا در مکزیک، با کاوش نور، الگو و ریتم، نمای ساختمان از یک واحد آجر قرمز معمولی به سمت زیبایی شناسی مواج جهش داشته است. تکنیک چرخشی آجرها با زاویه 45 درجه بر روی هم یکی از انواع چیدمان آجر نسوز می باشد که نمای مواج ایجاد می کند.

در این بنا در روز، نور بر روی شکاف های آجری منعکس می شود. و در شب، نور از درون می تابد. نمای آجری آن، بازی بین سایه و فرم ایجاد می کند. تا تابش نور را منعکس کند.

در هر یک از نمونه های بالا می بینیم که ساختمانهای ساده و معمولی، با انواع چیدمان آجر نما، تبدیل به بنایی متمایز گشته. در اصل این آجر ها هستند که در کنار هم هارمونی دلنشینی ایجاد می کنند.

شما نیز می توانید برای ساخت بنایی ماندگار، انواع آجر با کیفیت را از

کارخانه آجر نما شهرزاد ایران زمین تهیه نمایید و با هارمونی زیبای رنگها و بافتهای متنوع آجر شهرزاد، فضای شهر خود را دلنشین سازید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.