انواع چیدمان آجر نسوز

انواع چیدمان آجر نما

در سراسر جهان آجر کوچکترین و اساسی ترین عنصر ساختمان است. آجر نما متریالی، همواره مقرون به صرفه و بادوام بوده و امروزه به دلیل طیف بی پایان بافت، رنگ و ابعاد محبوبیت بسیار زیادی در تمام کشور ها دارد. آجر نما را می‌توان با تکنیک‌های جدید چیدمان، همراه کرد و شاهد ایجاد الگوهای منحصر به ‌فرد بر روی نمای ساختمان ها باشیم. البته در انواع چیدمان آجر نما، نیاز به رعایت جزئیات دقیق داریم تا دوام و ایمنی ساختمان به خطر نیفتد.

انواع چیدمان آجر نسوز با توجه به نوع آجر نما، میزان نور مورد نیاز ساختمان، شرایط اقلیمی، شرایط فرهنگی و دینی و …. طراحی می شوند. انواع چیدمان آجر نما شامل نمایش در زوایای مختلف، آجر کاری چرخان، آجر کاری انباشته در نقطه، بیرون زدگی یا تو رفتگی می شود. معماران همواره با افزودن بافت به نمای آجری ساختمان روح می بخشند. آجر نماها با چیدمان های مختلف بهم متصل می شوند. آنها با نور و سایه بازی می‌کنند تا نمای بیرونی را به نمایی پویا تبدیل کنند.

انواع چیدمان آجر نما

نمای آجری این ساختمان در سبک زندگی گرمسیری طراحی شده است. نما کاری آن از دو لایه دیوار آجری است که نور طبیعی را به داخل می‌دهد. در اینجا چیدمان آجر نسوز بصورت چرخان است و یک الگوی عمودی تکرار شونده ایجاد شده. در این نوع چیدمان آجر نما نسوز علاوه بر آنکه از ورود نور شدید خورشید جلوگیری می شود، ساختمان از نور کافی نیز برخوردار است. که این ویژگی برای مناطق گرمسیری مزیت بزرگی محسوب می شود. و این گونه گرما و رطوبت تعدیل خواهد شد.

بیرون زدگی دوتایی آجر نما

انواع چیدمان آجر نسوز

در یکی دیگر از انواع چیدمان آجر نسوز، آجرها از پوسته بیرونی نما دو تایی بیرون زده شده. در این نما کاری، آجر نما دارای ظرفیت جذب بالایی برای کمک به تنظیم رطوبت خانه هستند و رنگ آنها در زیر نور خورشید گرمسیری، سایه روشن چشمنوازی خواهد داشت. با تغییر زاویه آجر نما، می توان درهر نقطه آجر نما را با رنگ متفاوتی در معرض دید قرار داد. علاوه بر آن با تغییر زاویه تابش خورشید نیز، کل نمای ساختمان با رنگهای متفاوتی در طول روز دیده می شود.

انواع چیدمان آجر نسوز

چرخش 45 درجه آجر نما

روش چیدمان آجر نما نسوز نقش بسزایی در زیبایی این پروژه ایفا می‌کنند. در نما کاری این بنا در مکزیک، با کاوش نور، الگو و ریتم، نمای ساختمان از یک واحد آجر نما نسوز قرمز معمولی به سمت زیبایی شناسی مواج جهش داشته است. تکنیک چرخشی آجرنما ها با زاویه 45 درجه بر روی هم یکی از انواع چیدمان آجر نسوز می باشد که نمای مواج ایجاد می کند.

در این بنا در روز، نور بر روی شکاف های آجری منعکس می شود. و در شب، نور از درون می تابد. نمای آجری آن، بازی بین سایه و فرم ایجاد می کند. تا تابش نور را منعکس کند.

در هر یک از نمونه های بالا می بینیم که ساختمانهای معمولی، با انواع چیدمان آجر نما، تبدیل به بنایی متمایز خواهد شد. در اصل این آجر نماها هستند که در کنار هم هارمونی دلنشینی ایجاد می کنند.

انواع نمای ساختمان با آجر نما شهرزاد ایران زمین

شما نیز می توانید برای ساخت بنایی ماندگار، انواع آجر با کیفیت را از کارخانه آجر نما شهرزاد ایران زمین تهیه نمایید و با هارمونی زیبای رنگها و بافتهای متنوع آجر نما شهرزاد، فضای شهر خود را دلنشین سازید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *