آجر نما رستیک

آجر رستیک چیست ؟

آجر رستیک چیست؟ واژه رستیک (Rustic ) به معنی روستایی، ساده و طبیعی است. این واژه در معماری رنسانس رواج پیدا کرد. و بعدها به یک سبک معماری، تبدیل شد. سبک رستیک در واقع یک سبک هنری برگرفته از طبیعت می باشد. که در آن از جلوه‌ی زیبای انواع متریال‌ طبیعی مثل سنگ، چوب، آجر نما نسوز رستیک و … با کمترین دخل و تصرف استفاده می‌شود؛ به طوری که محصول نهایی از نظر فرم و بافت کاملاً شبیه شکل اولیه خود در طبیعت می باشد.

در سبک رستیک حفظ اصالت و فرم و بافت طبیعی متریال هدف اصلی است. به همین دلیل از پرداخت، نازک کاری، رنگ و سایر پوشش‌های مصنوعی تا حد امکان پرهیز می‌شود.

دلیل پیدایش و محبوبیت متریال های رستیک چیست؟

با رواج شهرنشینی و صنعتی شدن زندگی، خلأ بزرگی در زندگی انسانها ایجاد شد که با گذر زمان آثار دوری از طبیعت در روح و روان انسانها مشهود گشت.

این نیاز سبب شکل گرفتن سبک رستیک و دعوت طبیعت به درون زندگی شهری گشت.و کم کم طرفداران خاص خود را پیدا کرد و هر روز قدرتمند تر و محبوب تر شد.

انواع متریال رستیک در دنیای مدرن امروز

طرفداران رستیک به دنبال آرامشی هستند که تنها در طبیعت یافت می شود، به همین دلیل، همواره به دنبال بکرترین حالت مواد طبیعی هستند.

از چوب، سنگ و آجر رستیک می توان برای نمای بیرونی ساختمان، دکوراسیون داخلی منازل و ادرارات استفاده کرد. از این متریالها حتی در معابر، پارک‌ها و مبلمان شهری نیز می توان بهره گرفت.

ساخت خانه ای مدرن با استانداردهای امروزی در سبک رستیک

معمولا استفاده از متریالهای سنگ، چوب و آجر رستیک در ویلاها یا خانه باغ‌های روستایی با سهولت بیشتری انجام می شود. زیرا در شهرها قوانین و استاندارهای بیشتری برای ساخت و سازها اعمال می‌شود. از طرفی ساختمان‌ها اغلب به شکل مجتمع و آپارتمان بوده و رعایت یکپارچگی نما، استحکام و تطبیق پذیری آن با بافت شهری، لازم و ضروری است.

محبوبیت سنگ، چوب و آجر رستیک در میان مصرف کنندگان، تولیدکنندگان مصالح ساختمانی را بر آن داشت تا محصولاتی تولید کنند که در عین دستیابی به دکور رستیک و عناصر شبه طبیعی، از استانداردهای لازم برای حفظ امنیت سازه نیز برخوردار باشند.

آجر نما نسوز رستیک شهرزاد ایران زمین

انواع آجر رستیک کارخانه شهرزاد ایران زمین ساختاری برگرفته از طبیعت دارند. ساختاری ناهموار که حس زندگی را وارد منازل شما خواهد کرد. و یک همنشینی زیبا از کنار هم قرار گرفتن عناصر طبیعی و مدرن در یک محیط امروزی پدید می آید.در کارخانه آجر نما شهرزاد ایران زمین، این نمونه آجر در رنگهای سفید، طوسی و قهوه ای تولید می شود و همگی دارای تم رنگ تیره هستند.

آجر رستیک چیست؟
ساختار این نمونه آجر جدید سبب شد تا این نمونه آجر نسوز طی مدتی کوتاه، محبوبیت بالایی در صنعت ساختمان بدست آورد. و در حال حاضر یکی متریالهای پر فروش برای دکوراسیون داخلی و نمای بیرونی، محسوب می شود.
آجر رستیک از انواع آجر نسوز کارخانه آجر نما شهرزاد ایران زمین، می باشد، که با ابعاد 5.5×26 cm تولید می شود. این محصول کارخانه شهرزاد، تخت نمی باشد و سطح آن دارای خلل و فرج می باشد.
در واقع اجرای نمای آجری با این نمونه آجر، ناهمواری های مختلفی خواهد داشت که در سبکی نامنظم شخلته چینی است. همچنین برای نما کاری نیازی نیست که آجر ها در یک ردیف و همه یک رنگ باشند. آجر رستیک با طیفی از رنگها تولید و در دکوراسیون اجرا می گردد.

کارخانه آجر نما شهرزاد ایران زمین، انواع آجر رستیک را با بهترین مواد اولیه در اصفهان تولید، و با قیمت مناسب در سراسر کشور توزیع می نماید. برای قیمت آجر و خرید آجر با دفتر کارخانه آجر شهرزاد در اصفهان و یا نمایندگی های فروش کارخانه در تهران و کیش تماس حاصل فرمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *