دیوار آجری

دیوار آجری را در بازسازی ساختمان حفظ کنید.

سالهاست که صنعت ساختمان سازی پیشتاز همه صنایع در حرکت است و هر روز شاهد نسل جدیدی از انواع نمای آجری هستیم. معماران و طراحان از انواع آجر هم در سبک سنتی و هم در سبک مدرن به عنوان عنصر اصلی استفاده می کنند و همیشه در مرکز میدان صنعت ساختمان سازی حضوری پر رنگ داشته است. حتی در زمان بازسازی ساختمان های قدیمی، با استفاده از آجر نما می توان بافت گرم دیوار آجری آن را حفظ کرد و با توجه به تنوع آجر های امروزی، فضا سازیهای جذابی ایجاد می گردد. در این فرصت با هم انواع نمای آجری را در گوشه و کنار دنیا بررسی می کنیم.

حفظ  دیوار آجری

بازسازی با حفظ دیوار آجری

در بسیاری از ساختمان های قدیمی، برداشتن پوشش دیوار، سبب نمایان شدن دیوار آجری قدیمی، بسیار زیبایی می شود که بافت، گرما و شخصیت زیادی را به اتاق نشمین می بخشد.
در این پروژه شاهد بازسازی ساختمان با حفظ آجر و تداعی ظهور بافت در یک فضای آپارتمانی هستیم.

فضا سازی ساختمان با آجر

دیوار آجری
حفظ نمای آجری

نمونه دیگر یک آپارتمان 46 متری در برزیل می باشد. در زمان بازسازی دیوار اتاق نشیمن حذف و سپس با نمای ساختمان در آشپزخانه و ادامه آن تا سقف، جدا سازی بخشها صورت گرفت. در این ساختمان با تغییر پوشش دیوار، فضا ها تفکیک شد.

حفظ سبک معماری با نمای آجری

دیوار آجری با آجر سفید

نمونه زیر آپارتمانی در مسکو می باشد. این آپارتمان دارای شومینه و سقف هایی به ارتفاع 4 متر می باشد.
این ساختمان که قدمتی 120 ساله دارد، در هنگام کار تخریب و نوسازی با مجموعه ای از مشکلات طراحی همراه بود. به همین دلیل بخشهای اصلی و قدیمی تر حفظ گشت. در ابتدا تصمیم بر تخریب دیوارها و بازسازی آنها بود ولی پس از مطالعه بافت فرهنگی و تاریخی منطقه مشخص شد که ساختمان از دیوارهای آجری بسیار مستحکمی برخوردار می باشد. بنابر این با کندن لایه لایه از پوشش دیوار، نمای آجری اصلی کشف شد. و با ظاهر دیوارهای آجری اصالت ساختمان نمایان گشت.

معماران و کارشناسان ساختمانی، همواره توصیه می کنند، هنگام بازسازی ساختمان، ابتدا پیشینه مصالح ساختمان مشخص گردد. اگر بنا از آجر های مستحکم و مرغوبی است حتما حفظ و بازسازی گردد.

کارشناسان ما در دفتر مرکزی کارخانه آجر نما شهرزاد در اصفهان و نمایندگی های فروش آجر نما شهرزاد در تهران وکیش، می توانند همراه و مشاور شما در این مسیر باشند و بهترین آجر نما در ایران را برای ساخت و بازسازی بنا با زیبا ترین نمای آجری، در اختیار شما قرار دهند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *