روشهای تولید آجر نما

در کارخانه آجر نما شهرزاد ایران زمین، تولید انواع آجر نما، سالها به روش سنتی انجام می شد. و سپس خط تولید تمام اتوماتیک راه اندازی شد. و اینک تولید انواع آجر نما در هر دو فاز سنتی و تمام اتوماتیک انجام می شود.
شایان ذکر است که در کارخانه آجر نما شهرزاد ایران زمین محصولات هر دو فاز با بهترین کیفیت، تولید و روانه بازار مصرف می گردند.

فاز 1 کارخانه

خط تولید آجر سنتی :

مواد اصلی آجر سنتی خاک رس می باشد. در روش تولید سنتی، مواد اولیه با آب مخلوط می شود و پس از قالب گیری، خشک می شوند. سپس با چینش در کوره های خشتی سنتی به مدت 24 ساعت، پخت آن صورت می گیرد. مدت زمان بالای پخت، سبب استحکام بالای آجرها می گردد. ولیکن در این روش بخاطر غیر قابل کنترل بودن دما و ساختار کوره، معایبی وجود دارد که در روش تولید آجر نما به صورت تمام اتوماتیک کاملا برطرف گشته است.

از محدودیتهای این روش، عدم حفظ یکنواختی رنگ آجر ها در تولید انبوه و تفاوت ابعاد آجر می باشد. از سوی دیگر نوع چیدمان خشت خام در کوره های سنتی، سبب ایجاد تاب و قوس می شود.

با وجود اینکه در کارخانه آجر نما شهرزاد ایران زمین، در روش سنتی هم انواع آجر با بهترین کیفیت انواع مشابه آن در بازار تولید می شود، ولیکن برای استفاده صحیح از منابع سوخت فسیلی و در راستای ارائه محصولات جدید روز دنیا، خط تولید آجرنما نسوز تمام اتوماتیک از کشور ایتالیا را وارد کرده و فاز 2 کارخانه راه اندازی شد.

روش تولید آجر نما
روش تولید آجر نما
روش تولید آجر نما
روش تولید آجر نما

فاز 2 کارخانه

خط تولید تمام اتوماتیک آجر:

انواع آجر در کوره های رولری یا کوره های پخت سریع تولید می شود. ولی در این کوره ها خشت های آجر در یک خط به کوره وارد می شوند و مشعلهای پخت در طول مسیر حرکت خشت ها داخل کوره قرار گرفته اند. به همین دلیل محصولات، یک رنگ، یک سایز و فاقد تاب و قوس تولید می گردند. خطوط کوره های رولری کارخانه آجر نما شهرزاد ایران زمین با بهره گیری از ماشین آلات بروز این صنعت، از برند Sacmi ایتالیا، توانایی تولید حجم انبوهی از انواع آجر نما در رنگهای متنوع و با بالاترین ثبات رنگ در تولید انبوه را دارد.

خرید آجر نما