آجر طوسی

آجر طوسی

با پیدایش متریالهای جدید و مصالح ساختمانی در انواع رنگها، دکوراسیونهای داخلی و نمای ساختمان ها بسیار متنوع شد. در گذشته تنها تعداد کمی از رنگها در نمای داخلی و بیرونی رواج داشتند ولی در حال حاضر از انواع متریال با رنگهای بسیار متنوع استفاده می شود. حال وقت آن رسیده که رنگ طوسی فرمانروایی خود را آغاز کند. در سالهای اخیر انواع آجر طوسی، در سبکهای معماری مدرن بکار می روند و بسیار محبوب می باشند.

آجر طوسی را در هر فضایی، از آشپزخانه گرفته تا اتاق خواب می توان اجرا کرد. همچنین آجر طوسی به عنوان زمینه ای خنثی با هر سبکی از مبلمان، آثار هنری و لوازم جانبی تلفیق می شود. نمای طوسی حتی در اتاق‌های کودکان نیز کاربرد دارد و در میان تمام رنگهای متنوع اتاق کودکان نیز می درخشد.
آجر طوسی در کنار سقف‌های کلاسیک و اکسسوری های سفید، زیبا به نظر می رسد. و حس آرامش را به ارمغان می آورد.

ویژگی های رنگ طوسی

رنگ سفید و بژ را فراموش کنید. در چند سال گذشته وقتی صحبت از رنگ‌های خنثی به میان می‌آید، رنگ طوسی پیشتاز است و جایگاهی ویژه در میان طراحان برتر به دست آورد. طراحانی که از تطبیق پذیری و پیچیدگی آن قدردانی می کنند. رنگ طوسی از سفید عمیق تر است و به عنوان پس زمینه ای پر از ابهام برای هر فضایی عمل می کند. جای تعجب نیست که افراد مشهوری مانند الن دجنرس، آدام لوین، بروک شیلدز و کارگردان تیت تیلور از وسایل تزیینی، متریالها، سنگ و یا آجر طوسی در خانه های خود به نمایش می گذارند.

انتخاب طیف رنگ آجر طوسی

از مشکی تا نقره‌ای کم رنگ، طیفی از طوسی است که باید متناسب با هر فضایی آنها را بکاربرد.
در یک کلام باید گفت آجر طوسی را می توان در نمای حیاط خلوتی آرام گرفته تا اتاق نشیمنی مدرن و پر از هنر، به نمایش گذاشت. اما لازم است برای هر فضایی طیف رنگی متناسب انتخاب گردد. برای یافتن بهترین طیف رنگ، باید در نظر داشته باشید که نور اتاق شما به کدام سمت است؟ در چه ساعتی از روز در آنجا خواهید بود؟ آب و هوای غالب چگونه است؟ بهتر است شرایط را سنجید و سپس از طیفهای روشن یا تیره رنگ طوسی استفاده کنید. طیف های رنگ طوسی، بی نهایت ایده و خلاقیت برای طراحی نمای داخلی به شما خواهد داد. مثلا با ترکیب آجر طوسی روشن در کنار مبلمان آبی؛ اتاق های خنک، با اکسسوری های سفید؛ دکوری آرام، و با کاربرد رنگهای زرد و نارنجی در کنار آجر طوسی نشاط را به اتاق پذیرایی بیاورید. شما حتی با آجر طوسی تیره می توانید فضایی دراماتیک برای اتاق کتابخانه ایجاد نمایید.


با استفاده از رنگ طوسی شما یک رنگ خنثی با طیفی گسترده از طوسی مایل به سفید تا طوسی تیره مایل به سیاه در اختیار دارید، بدیهیست که می توانید آن را به عنوان بخشی از یک فضای داخلی در نظر بگیرید و یا پس زمینه ای باشد برای مبلمان و آثار هنری رنگارنگ که می‌تواند به راحتی در طول سال‌ها با رنگ‌های برجسته متفاوت به روز شود.

نکات مهم در مورد رنگ طوسی

  • هنگام طراحی با رنگ طوسی، یکی از نکات کلیدی که باید در نظر بگیرید، تن است. به خصوص در مورد تن رنگ آجر طوسی توجه ویژه داشته باشید. زیرا می تواند تأثیر زیادی بر ظاهر و حال و هوای اتاق داشته باشد.
  • برای آشپزخانه، مسئله نور طبیعی و ابعاد آشپزخانه شما مهم است. هرچه آشپزخانه کوچکتر و کم نور تر باشد، توصیه می شود از سایه طوسی روشن تر برای آن استفاده کنید. اگر می‌خواهید آجر طوسی تیره اجرا کنید، تنها در بخش جزیره آشپزخانه برای حفظ فضا و درعین حال ایجاد یک نقطه کانونی استفاده کنید.
  • هرچه طوسی کم رنگ تر باشد، نور موجود را بیشتر منعکس می‌کند و هر چه تن رنگ تیره تر باشد، نور بیشتری جذب می کند. در نهایت، رنگ سفید باعث می‌شود اتاق بزرگتر به نظر برسد و رنگ مشکی دیوارها را از نظر بصری به داخل می‌آورد. این قانون برای همه رنگ ها صدق می کند. بنابراین اگر می‌خواهید اتاقی بزرگتر به نظر برسد، آجر طوسی روشن، ایده‌آل است. آجر طوسی تیره فضا را کوچکتر نشان می دهد.

لوئیزا اگلستون می‌گوید: «خاکستری بسیار ضعیف است و مردم می‌گویند اوه، خیلی کسل‌کننده است، اما رنگی بسیار متنوع برای آشپزخانه‌ها است و پس‌زمینه آرام ‌بخشی برای رنگ‌های شارپ دیگر فراهم می‌کند تا جذاب تر در مقابل آن ظاهر شوند»

در کارخانه آجر نما شهرزاد ایران زمین انواع آجر تایل، رستیک، آنتیک و پلاک نسوز با طیف رنگ طوسی تولید می شود و معماران و طراحان می توانند با وجود این تنوع بالا در انواع آجر، طرح های بسیار متنوع و کار آمدی را ارائه دهند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *