اجرای آجر کف در دکوراسیون داخلی

اجرای آجر کف در دکوراسیون داخلی

بازگشت آجر به دنیای مدرن امروزی گرما را به فضاهای فوق‌العاده سرد معاصر ‌آورده. به تازگی شاهد اجرای آجر کف در دکوراسیون داخلی در اغلب بناها هستیم.

معماران و طراحان با کفپوش‌های آجری رنگی حال و هوای منازل مدرن امروزی را عوض کرده اند. آجرهای کف فرش جاودانه و بادوام هستند. از چیدمان آجر سبد بافی گرفته تا شاه ماهی، کف‌پوش‌های آجری قرن‌هاست که مورد استفاده قرار می‌گیرند و در برابر انواع شرایط مقاوم هستند.
اما اخیراً تمام آن نمونه ها دوباره مد روز شده اند. امروزه علاوه بر آجر کف فرش، انواع آجر نما نیز وجود دارد که آسیب‌های ناشی از نفوذ آب در آنها، دیگر مشکل‌ساز نمی باشد.
بر خلاف کفپوش های سرامیکی، سنگی و … که تمیز نگه داشتن آنها کار بسیار سختی می باشد، آجرهای کف فرش کیفیتی بی انتها ارائه می دهند. علاوه بر آن خالهای صورتی و نارنجی آجرها، به فضاها گرما و غنا می‌بخشد. ویژگی مهمی که در اغلب خانه‌های جدید از دست رفته است.

دلایل اجرای آجر کف در دکوراسیون داخلی

1- آجر کف فرش مختص به یک زمان نیست.
کف سازی با آجر چه در آشپزخانه مدرن انتخاب شود، چه در فضاهای دیگر خانه، نهایتا این انتخاب هرگز قدیمی نخواهد شد. یک کفپوش آجری زیبا مطمئناً همیشه جذابیت خود را خواهد داشت.

کف سازی با آجر


2- کف های آجری بادوام هستند.

کف های آجری نسبت به دیگر مصالح، استحکام بالاتری دارند. و این استحکام در خانه آرامش ایجاد می کند.

کف سازی با آجر

3- جذابیت آجر کف فرش
این آشپزخانه غنی از رنگ های خاص است. رنگ‌های مدرن بکار رفته با آجر کف فرش در تضادند تا گرما و بافت جذابی را به محیط بیافزایند.

کف سازی با آجر


4- کف های آجری بافت را اضافه می کنند.
یک خانه مدرن با سقف های بلند با آجرکف فرش تکمیل می شود و فضایی کاملاً دلپذیر را ایجاد می کند.
” البته ما پیشنهاد می‌کنیم از آجرهایی که سطح آن بافت های عمیق دارد پرهیز کنید، زیرا تمیز نگه داشتن آن می‌تواند دشوار باشد. اما آجر های کف فرش زیادی برای انتخاب وجود دارد که علاوه بر زیبایی بسیار کارآمد هم هستند.

5- اتصال آجر کف با دیگر نقاط
در کف سازی با آجر شما می توانید در برخی نقاط همان نمونه آجر را تا قسمتهای همجوار ادادمه دهید. این ویژگی منحصربفرد تنها در آجر وجود دارد.

کف سازی با آجر

6- کف های آجری ضد آب هستند.
کف سازی با آجر باید با درزگیری بی عیب و نقص اجرا شود. از طرفی آجر کف فرش باید از نمونه آجرهای مقاوم در برابر آب باشد.
البته باید در نظر داشت برای محافظت در برابر کپک زدن و ترک خوردن، باید هر چند وقت یک بار یک درزگیری روی آجرها اعمال شود. حتی اگر آجرها در برابر آب مقاومت می کنند، گاهی رطوبت در زیر سطح ایجاد می شود و نفوذ می کند.

معایب کف سازی با آجر چیست؟

نقطه ضعف کفپوش آجری این است که قیمت آجر کف فرش می تواند گران باشد. که البته به نسبت کارایی و دوام آن، کاملا منطقی به نظر می رسد.
– زیر پا اندکی ناهموار و متخلخل است.
– باید مطمئن شوید که به درستی آب بندی انجام شده باشد.

در کارخانه آجر نما شهرزاد ایران زمین انواع آجر نمای مناسب برای نمای بیرونی، دکوراسیون داخلی، کف و … با بهترین کیفیت در ابعاد مختلف و با رنگهای بسیار متنوع تولید می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت آجر با دفتر کارخانه در اصفهان و یا نمایندگی های فروش در تهران و کیش تماس حاصل فرمایید.

نمونه انواع آجر کف فرش در کارخانه آجر نما شهرزاد ایران زمین

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *