انواع رنگ آجر نما

انواع رنگ آجر نما

آجر از انواع مصالح ساختمانی است. که علاه بر استحکام بالا، دوام بسیار زیادی هم دارد. اما تنوع رنگ آجر و ابعاد آجر، دلایل اصلی ماندگاری آجر در زمانهای مختلف می باشد. در گذشته در هر دوره یکی از انواع آجر نما رواج داشت ولی امروزه شاهد انواع آجر نما در رنگها، ابعاد و بافتهای مختلف هستیم. در این فرصت می خواهیم، تنوع رنگ آجر نما را مشاهده و برسی کنیم.

رنگ آجر به مواد اولیه آن بستگی دارد. اما نکته مهم یکدست بودن رنگ آجر در تولید انبوه می باشد. هر چه قدر رنگ آجر ها یکدست باشد، نمای ساختمان را یکنواخت و چشمنواز می گرداند. آجر هایی که در دستگاههای تمام اتوماتیک تولید می شود، تحت زاویه و میزان حرارات یکنواخت پخت می شوند و در نتیجه رنگ تمام آجر ها یکسان خواهد بود. در کارخانه آجر نما شهرزاد ایران زمین انواع آجر در دستگاههای تمام اتوماتیک روز اروپا تولید می شود و با کنترل کیفی مکانیزه، بدون عیب و نقص برای اجرای نمای ساختمان ارسال می گردد.

انواع رنگ آجر نما عبارتند از آجر سفید، آجر قهوه ای، آجر طوسی، آجر شاموتی، آجر گلبهی و آجر قرمز .

انواع رنگ آجر نما

آجر سفید

از میان انواع آجر نما با رنگهای مختلف، آجر نما نسوز سفید، جزء مجبوب ترینها است. و در سالهای اخیر شاهد نمای ساختمان با آجر نما سفید در پروژهای ساختمانی زیادی هستیم. این نمونه آجر نما را می توان به تنهایی و یا با انواع آجر نما ترکیب کرد. حتی اجرای آجر نما سفید با دیگر متریالها مانند سنگ، چوب و شیشه هم بسیار زیبا و چشمنواز می باشد. از محاسن اجرای آجر نمای سفید، آنست که، ساختمان را بزرگتر و متمایز نمایش می دهد.

ویژگی رنگ سفید

رنگ سفید حس جوانی، پاکی، صلح و آرامش را القا می کند. این رنگ را هم در نمای بیرونی و هم در دکوراسیون داخلی می توان استفاده کرد. البته برای ایجاد کنتراست در فضاها، باید از طیف رنگهای گرم در کنار آن استفاده شود.
استفاده از آجر سفید فضا را بزرگتر و روشن تر می کند. پس انتخاب مناسبی برای فضاهای کوچک و کم نور می باشد. و هر رنگی در کنار آن قرار گیرد، بسیار می درخشد. پس برای دکوراسیون داخلی فروشگاهها نیز بسیار مناسب است زیرا اجناس با بک گراند آجر سفید بسیار بهتر و زیبا تر دیده می شوند.

رنگ آجر

آجر قهوه ای ( طرح چوب)

آجر طرح چوب که در طیفهای رنگ قهوه‌ای تولید می شود، یکی از بهترین و پرکاربردترین آجر هاست که به راحتی جایگاه ترمو وود را در نمای ساختمان تصاحب کرد.
ماهیت رنگ آجر طرح چوب، سبب شد تا در میان مصالح ساختمانی به سرعت صدر نشین گردد و در دکوراسیون داخلی و در نمای بیرونی ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری به وفور دیده شود.
ویژگی رنگ قهوه ای
رنگ قهو ه ای رنگی گرم می باشد. که حس آرامش، امنیت، اصالت و احترم را منتقل می‌کند. از این رو افراد‌، تحت تاثیر رنگ قهوه‌ای حس اعتماد و قدمت، به فضا، خواهند داشت. و تصمیمات واقع بینانه تری می‌گیرند. بهمین دلیل بهترین انتخاب برای اماکن تجاری و اداری می باشد.
آجر رنگ قهو ه ای پتانسیل ترکیب با انواع رنگ آجر نما را دارد و در سبکهای مختلف اعم از کلاسیک و مدرن کاربرد دارد. ولی مهمترین ویژگی آن که بسیار از کاربران شنیده می شود؛ ویژگی مخفی کردن آلودگی است. و نظافت آلودگی‌های آن راحت‌تر از بقیه رنگها می باشد.

آجر طوسی

طوسی رنگی خنثی و بسیار پر طرفدار است. که در با انواع مصالح، انواع آجر نما و در چیدمان های مختلف براحتی با همه عناصر ست می شود.

یکی از انواع رنگ آجر نما در کارخانه  شهرزاد ایران زمین، طیف رنگ طوسی است که در ابعاد متفاوت تولید می شود.

ویژگی رنگ طوسی

طوسی رنگی میان سفید مطلق و سیاه مطلق است بنابراین نماد بی طرفی، عدم وابستگی و اعتماد است. بهمین دلیل برای نمای بیرونی مؤسسات مالی و اعتباری بسیار مناسب می باشد. در فرهنگ مشرق زمین رنگ طوسی، رنگی است که به باور غلط آن را رنگی افسرده  و کسل کننده، می دادند. ولی آیا واقعا این چنین است؟

ویژگی رنگ طوسی

طوسی رنگی است که خنثی می شود تا دیگر رنگها بدرخشند و بهتر دیده شوند. بهمین خاطر در دکوراسیون فروشگاه های مدرن، می توان از آجر نمای طوسی، برای نمایش کالاهای ارزشمند استفاده کرد.

آجر طوسی در دکوراسیون داخلی

آجر شاموتی

آجر شاموتی دارای طیف رنگی میان نباتی مایل به نخودی می باشد. این طیف رنگ همگی شامل رنگهای ملایمی هستند که حس گرمی را به بینننده منتقل می کند. این نمونه رنگ معمولا با آجر های طیف رنگ قهوه ای، نماهای بسیار چشمنوازی را خلق می نماید.

آجر قرمز

آجر قرمز که همان آجر انگلیسی می باشد. قرمز رنگ هیجان، نشاط است و از آنجا که بسیار اشتها آور می باشد، در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران ها، از آن استفاده می شود.

انواع رنگ آجر

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت آجر با دفتر مرکزی کارخانه در اصفهان و یا نمایندگی های فروش در تهران و کیش تماس حاصل فرمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *