آجر نما نسوز قهوه ای با چه رنگهایی هماهنگ می شود؟

آجر نما نسوز قهوه ای از انواع متداول آجر نسوز می باشد. که در طیفی از قهوه ای روشن تا قهوه ای سوخته تولید می شود. و برای نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر می خواهید جذابیت خانه یا محل کار خود را بیشتر کنید، لازم است عناصر موجود، از مصالح ساختمانی گرفته تا لوازم، همه از هارمونی دلنشینی برخوردار باشند.

در برخی از سبک‌های طراحی داخلی، آجر نما نسوز قهوه‌ای به‌عنوان پوشش یکی از دیوارهای داخلی استفاده می‌شود. وقتی صحبت از طراحی داخلی با استفاده از آجر نسوز قهوه‌ای به میان می‌آید، باید به این فکر کنید که از چه رنگی برای دیوارهای دیگر اتاق استفاده کنید، از چه نوع کفپوشی استفاده کنید، و چه رنگ‌هایی را می‌خواهید برای مبلمان، و سایر لوازم انتخاب کنید.

آجر نما نسوز قهوه ای در دکوراسیون سفید

برای ست کردن با آجر نما نسوز قهوه ای، رنگ سفید، شاید بهترین و مطمئن ترین انتخاب است، زیرا رنگ سفید در مجاورت با همه ی رنگها همواره می درخشد.

در داخل خانه، اجزای سفید در کنار رنگ قهوه ای آجر، برجسته می شود و سبکی مدرن خلق می گردد که احساسی لوکس و در عین حال راحت ایجاد می کند.

وقتی صحبت از طراحی داخلی به میان می‌آید، رنگ سفید یک انتخاب ایده‌آل برای دیوارهای باقی‌مانده در اتاقی است که فقط یک دیوار آجری قهوه‌ای دارید. این امر کمک می‌کند تا دیوار آجری به عنوان دیوار شاخص آن فضا نمایش داده شود. زیرا در مقابل رنگ سفید متضاد است، و همچنین حال و هوای مینیمالیستی ایجاد می‌کند که به خوبی با فضای داخلی به سبک صنعتی کار می‌کند.

اگر آجر نسوز قهوه ای را برای نمای ساختمان اجرا می کنید، می‌توانید پنجره‌ها، درها و گاراژها را با رنگ سفید بکار برید تا ظاهری تمیز و شاداب به خانه ببخشید. اما اگر خانه ی قدیمی‌تری با آجر قهوه‌ای دارید، پنجره‌های سفید، تضاد بسیار زیادی ایجاد می کند و ظاهر تاریخی ساختمان را خراب خواهد کرد. در چنین مواردی بهتر است، سایه‌ای از رنگ سفید را انتخاب کنید. تا نمای ساختمان، جلوه ای طبیعی‌تر داشته باشد.

آجر قهوه ای و رنگ طلایی

آجرهای قهوه ای در کنار رنگ طلایی، ظاهری مجلل تر برای محیط فراهم می کنند. در خانه ای که غالب دیوارهای آن، از آجر نما نسوز قهوه‌ای هستند، پس از رنگ‌های طلایی برای روشن‌تر کردن فضا و تغییر حال و هوا استفاده کنید. از آنجایی که طلا بر پایه زرد است، رنگی گرم است که با شادی و ثروت همراه است.

استفاده از رنگ طلایی به عنوان رنگ شاخص در وسایل دکوری منزل، مانند قاب آینه و وسایل نور، فضا را بزرگتر می کند و به آن احساس زیبایی می بخشد. همچنین می‌توانید از رنگ طلایی در نمای بیرونی ساختمان با آجر نما قهوه ای، استفاده کنید. تا حال و هوای لوکس‌تری به آن ببخشید. به‌عنوان مثال، درب، شماره‌های پلا یا نرده‌ها را طلایی در نظر بگیرید.

اجرای آجر قهوه ای روشن در کنار مشکی

آجر قهوه ای روشن در کنار مشکی جذاب و مدرن خواهد بود. با این حال، اگر آجرهای شما رنگ قهوه‌ای سوخته دارند، برای جلوگیری از سنگینی فضا، از مشکی استفاده کنید.

مشکی با هر طیف رنگی از آجر نما قهوه ای، عالی به نظر می رسد. از رنگ‌های سفید و قهوه‌ای به عنوان رنگ‌های اصلی در اتاق استفاده کنید و سپس رنگ‌های مشکی را اضافه کنید، به عنوان مثال، کوسن‌های مشکی یا قاب عکس سیاه، تا یک سبک واقعاً شیک و شهری ایجاد کنید.

اگر آجرهای قهوه ای کم رنگ دارید، می توانید جسورتر عمل کنید و مشکی را به شدت وارد طرح کنید. درب ورودی مشکی و درب گاراژ در خانه های آجری کم رنگ، زیبا به نظر می رسند. با نصب گلدان های سیاه به دیوارهای جلویی خانه یا استفاده از سنگریزه های سیاه در اطراف گیاهان در حیاط جلویی هماهنگی بی نظیری شکل خواهد گرفت.

بکارگیری رنگ خاکستری در نمای آجری قهوه ای

اگر به دنبال دکوراسیون داخلی مدرن، معاصر یا صنعتی هستید، خاکستری انتخاب مناسبی است. استفاده از رنگ خاکستری در نمای بیرونی یک ساختمان، باعث می شود تا خانه ی آجری قدمی به سوی آینده بردارد. و مدرن دیده شود. رنگ خاکستری را در پنجره‌ها، درب‌های یو‌پی‌وی‌سی، گلدان‌ها و تزئینات باغ بکاربربد تا به این مهم دست یابید.

در طراحی داخلی رنگ خاکستری نیز بسیار محبوب است. اگر اتاقی با دیوار آجری قهوه‌ای دارید، می‌توانید از خاکستری برای رنگ آمیزی دیوارهای معمولی باقی مانده استفاده کنید. و اگر تمام دیوارها آجری قهوه‌ای است، از خاکستری به عنوان رنگ برجسته در مبلمان و وسایل دکوری استفاده کنید. می‌توانید با طیفی از خاکستری، ظاهری زیبا ایجاد کنید. به‌عنوان مثال، یک مبل خاکستری تیره، یک گلدان خاکستری میانی و کوسن‌های خاکستری کم‌رنگ را در کنار آجر نما نسوز قهوه ای، بکاربرید.

اگر آجرهای قهوه ای متمایل به قرمز هستند، رنگ خاکستری به سردی فضا و کاهش گرمای آجرها کمک می کند.

رنگ آبی

آبی یک رنگ سرد است. اگر می خواهید گرمای قهوه ای را کاهش دهید، در کنار آجر قهوه ای عالیست. اگر آجرهای قهوه‌ای متمایل به نارنجی باشند، آبی متمایل به سرمه‌ای بهتر است. زیرا آبی و نارنجی رنگ‌های مکمل یکدیگر هستند. و روی چرخه رنگ مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند.

در دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی، رنگ سرمه ای به خوبی عمل می کند. آنها هم با آجرهای قهوه ای تضاد دارند و هم فضا را متعادل میکنند.

اگر می‌خواهید اتاق ظاهری جدی و مردانه داشته باشد، از آبی سرمه‌ای در مقادیر زیاد استفاده کنید. این انتخاب برای دفتر کار، اتاق مطالعه و یا فروشگاه لباسهای مردانه مناسب می باشد. برای داشتن حال و هوای مینیمالیستی تر، دیوارها را به رنگ سفید کنید و سپس از آبی سرمه ای برای عناصر دیگر استفاده کنید، به عنوان مثال، با مبل آبی سرمه ای یا تزئینات آبی سرمه ای.

طیفهای کم رنگ تر آبی نیز به خوبی در کنار آجر قهوه‌ای قرار میگیرند. به ویژه در نمای بیرونی ساختمان این نوع طراحی بسیار آرام‌بخش به نظر می‌رسد.

کاشت گل در یک طرح رنگی خاص برای مطابقت نمای بیرونی با نمای آجری، به بهبود ظاهر خانه شما کمک می کند. با انتخاب گیاهانی که در طیفهای مختلف آبی شکوفا می شوند، نمای بیرونی را جذاب خواهد کرد.

سبز + آجر قهوه ای

از آنجا که در طبیعت، سبز اغلب در کنار قهوه ای یافت می شود، رنگ سبز یک انتخاب کاملا طبیعی در کنار آجر قهوه ای است.

با خیال راحت هر طیفی از سبز را با آجر قهوه ای ترکیب کنید. اما در طراحی داخلی سبز زمردی و سبز جنگلی بسیار محبوب هستند و به زیبایی با آجر قهوه‌ای ست می‌شوند.

رنگ سبز و قهوه ای به خوبی یکدیگر را تکمیل می کنند. و عناصر سرد سبز همواره به متعادل کردن گرمای قهوه ای کمک می کند.

صندلی‌های مخملی سبز زمردی در مقابل یک دیوار آجری قهوه‌ای دکوراسیون شیکی را رقم می زند. بافت مجلل پارچه نیز در مقابل سطح خشن آجرها متضاد خواهد بود و فضا را راحت تر می کند.

برای طرح‌های نما بیرونی ساختمان، تن رنگ های سبز پسته‌ای یا سبز نعنایی در مقابل آجر قهوه‌ای شیک و هوشمندانه به نظر می‌رسند. این رنگ ها در کنار هم بسیار طبیعی به نظر می رسند. انتخاب رنگ سبز و قهوه ای برای خانه های مدرن و سنتی چشمنواز است.

زرد خردلی

زرد خردلی دارای عمق و گرمایی است که گرمای آجرهای قهوه ای را تکمیل می کند. استفاده از پالت‌های رنگ قهوه‌ای و زرد خردلی برای اتاقی که می‌خواهید احساس راحتی داشته باشید ایده‌آل است. اما باید از پایه های خنثی نیز استفاده کنید تا از شدید سایه‌های گرم جلوگیری کنید.

برای اتاقی با دیوار آجری قهوه‌ای، دیوارهای باقی‌مانده را به رنگ سفید یا مایل به سفید رنگ کنید. و از زرد خردلی برای اثاثیه و لوازم جانبی مانند پرده، چراغ رومیزی یا صندلی استفاده کنید.

مبلمان چوبی را با رنگ قهوه ای مشابه با آجر قهوه ای انتخاب کنید تا دیوار را به اتاق بچسبانید. مانند چوب ماهون یا چوب ساج. از طرف دیگر، می‌توانید با انتخاب یک رنگ قهوه‌ای از کف‌پوش‌های چوبی، فرایند یکی شدن عناصر اتاق را تکمیا نمایید. و سپس از مبلمان سفید استفاده کنید تا فضا را روشن و مطبوع نگه دارید.

رنگ قهوه ای

یکی از ساده ترین و مطمئن ترین انتخاب ها استفاده از رنگ قهوه ای است. از آنجایی که قهوه ای رنگی نه چندان پر رنگ است، می توانید از برخی وسایل به عنوان قهوه ای در اتاق استفاده کنید بدون اینکه مشکلی داشته باشید.

یک مجموعه از کاناپه، لوازم جانبی یا اقلام قهوه‌ای را در نزدیکی آجرهای قهوه‌ای قرار دهید، سپس می‌توانید تصمیم بگیرید که رنگ گرم‌تر یا رنگ روشن‌تری برای فضا داشته باشید.

در حالت اول، داشتن یک سایه رنگ گرم دیگر مانند سیاه، قرمز یا خاکستری به اتاق احساس راحتی می‌بخشد. از طرف دیگر، می توانید برای کاهش شدت رنگ قهوه ای گرم، از رنگ های روشن مانند سفید استفاده کنید.

رنگ قرمز

رنگ قرمز به خوبی در کنار آجرهای قهوه ای می نشیند. یک کاناپه قرمز رنگ کنار یک دیوار از آجر قهوه ای قرار دهید. و رنگ های متضاد مانند سفید یا طلایی استفاده کنید تا این رنگ های گرم را آرام کنید.

در کارخانه آجر نما شهرزاد ایران زمین آجر نما نسوز قهوه ای با بهترین کیفیت تولید می گردد و  در پروژه های ساختمانی متعدد در نمای ساختمان و در دکوراسیون داخلی اجرا می گردد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *