راهنمای خرید آجر نما

راهنمای خرید آجر نما

تنوع، دوام بالا و قیمت آجر نما، آن را به یکی از پر کاربردترین مصالح ساختمانی دنیا تبدیل کرده است. ولیکن برای حفظ دوام و زیبایی بنا و جلوگیری از هزینه های گزاف تعمیرات، باید هنگام خرید آجر نما از کیفیت آن اطمینان حاصل کنید. پس توصیه میشود ابتدا راهنمای خرید آجر نما را مطالعه نمایید تا شاخص های کیفیت آن را بشناسید و خرید بهترین آجر نما را تجربه کنید.

مطالعه بیشتر
چرا آجر

چرا آجر نما ها محکم و جاودانه در صنعت ساختمان سازی ایستاده اند؟

همه ی ما از قدمت آجرها و حضور آنها در تمام ادوار تاریخی آگاهیم. با این حال آیا این عنصر همیشگی در آینده هم سهمی خواهند داشت؟ چرا آجر نما محکم و جاودانه در صنعت ساختمان سازی ایستاده اند؟ آیا در آینده خانه هایی با آلومینیوم، شیشه و خانه های چاپ سه بعدی وجود دارد؟

خوب، ما اینطور فکر نمی کنیم. حداقل ما امیدواریم که آجر به عنوان یک مصالح ساختمانی محبوب باقی بماند. بدیهی است که تغییر اجتناب ناپذیر است و نحوه ساخت خانه ها به آرامی در حال تغییر است. با این حال، خبر خوب این است که آجر هنوز نقش بسیار مهمی در ساخت و ساز در سراسر جهان ایفا می کند. در این مقاله به دلایل اصلی اینکه چرا آجر نما در صنعت ساخت و ساز ماندگار گشته؟ و چرا هنوز به عنوان مصالح اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌پردازیم.

مطالعه بیشتر
آجر نما رستیک

آجر نما رستیک چیست ؟

واژه رستیک (Rustic ) به معنی روستایی، ساده و طبیعی است. این واژه در معماری رنسانس رواج پیدا کرد. و بعدها به یک سبک معماری، تبدیل شد. سبک رستیک در واقع یک سبک هنری برگرفته از طبیعت می باشد. که در آن از جلوه‌ی زیبای انواع متریال‌ طبیعی مثل سنگ، چوب، آجر نما رستیک و … با کمترین دخل و تصرف استفاده می‌شود؛ به طوری که محصول نهایی از نظر فرم و بافت کاملاً شبیه شکل اولیه خود در طبیعت می باشد.

مطالعه بیشتر
شوره آجر نما

چگونه شوره آجر نما را تمیز کنیم

به دلیل نامرغوب بودن مواد اولیه آجر نما، استفاده از ملات نامناسب و یا آب نامناسب شاهد بروز ذرات سفیدی بروی سطح آجر نما هستیم که در اصطلاح با نام شوره آجر نما و یا نمک شناخته می شوند. این ذرات ریز نه تنها ظاهر نما را بد منظر خواهند کرد، بلکه آسیب های جدی به نما و دیگر مصالح وارد می کند. بنابراین حذف نمک هایی که می تواند به ساختار ساختمان آسیب برساند، امری ضروریست که باید در اولین فرصت برطرف گردد.

در این راستا لازم است، ابتدا فرایند شوره آجر نما را بررسی و شناسایی کرده. سپس اقداماتی انجام شود که در حین تمیز کردن شوره آجر نما، تأثیرات مخرب را به طور پایدار کاهش داد.

مطالعه بیشتر