بازسازی ساختمان با حفظ آجر

سالهاست که صنعت ساختمان سازی پیشتاز همه صنایع در حرکت است و هر روز شاهد نسل جدیدی از مصالح ساختمانی هستیم. اما در تمام ادوار، هیچ ماده ای متنوع تر و جاودانه تر از آجر نبوده است. معماران و طراحان از آجر هم در سبک سنتی و هم در سبک مدرن به عنوان عنصر اصلی استفاده می کنند و همیشه در مرکز میدان صنعت ساختمان سازی حضوری پر رنگ داشته است. حتی در زمان بازسازی ساختمان های قدیمی، با استفاده از آجر می توان بافت گرم آن را حفظ کرد و با توجه به تنوع آجر های امروزی، فضا سازی های جذابی ایجاد می گردد. در این مقاله با هم نمونه هایی از کاربرد آجر در گوشه و کنار دنیا را می بینیم .

مطالعه بیشتر
نمای آجری ساختمان

نمای آجری ساختمان و محبوبیت آن در گذر زمان

اصطلاح آجر معمولا مترادف با بلوک های سفالی رایج بکار می رود. اما آجر کوچکترین واحد ساختمانی است و معیاری برای تمام بخشها محسوب می گردد. آجر عنصری است که همه جا را فرا گرفته و یقینا فراتر از این تعریف ساده می باشد. با بررسی تمدنها مشخص شده، محبوبیت نمای آجری ساختمان ، قرنهاست که قدمت دارد. در مناطقی که استفاده از چوب درختان بلند و برگ های بسیار بزرگ وجود نداشته، از خاک نرم آجرهایی تهیه می کردند.

مطالعه بیشتر
دیوار آجری

دیوار آجری مدرن در طراحی دکوراسیون داخلی

در طراحی دکوراسیون داخلی، دیوار آجری به عنوان نقطه کانونی می باشد. این عنصر همیشه نقش مکمل یا متضاد را برای دیگر عناصر در محیط ایفا می کند و به آن محل شخصیت می بخشد. دیوار آجری در سبک مدرن یا در سبک سنتی ، هر جا استفاده شود، در هر صورت دیوار آجری صحنه ای دلنشین و زیبا را خلق می کند.

مطالعه بیشتر
آجر نما

معیارهای طبقه بندی انواع آجر نما

آجر یکی از مصالح ساختمانی می باشد که کاربردهای فراوانی در بخشهای ساختمانی و غیر ساختمانی دارد. به همین دلیل این عنصر مفید در انواع مختلف تولید می شود و برای تقسیم بندی انواع آجر نما معیارهای گوناگونی در نظر گرفته می شود.

مطالعه بیشتر
قیمت آجر نما

معرفی انواع آجر و مقایسه قیمت آجر نما

آجرنسوز

یکی از انواع آجر نما که در ساختمان های امروزی بکار می رود و مزایای فراوانی دارد، آجر نما نسوز می باشد. این نوع آجر به دلیل آنکه عایق حرارتی می باشد و از اتلاف انرژی جلوگیری می کند، مورد استقبال زیادی واقع شده است. ویژگی بارز آجر نما نسوز آن است که این نوع آجر در حرارت بالا خصوصیات فیزیکی و شیمیایی خود را از دست نمی دهد. به همین دلیل آجر نما نسوز در عین استحکام و زیبایی از عمر بالایی برخوردار می باشد. آجر نسوز به دلیل مقاومت در برابر فرسایش، خراشیدگی، حرارت، اشعه آفتاب و رطوبت، در نمای داخلی و در نمای بیرونی ساختمان قابل استفاده است. تمام مزایای ذکر شده سبب شده تا قیمت آجر نما نسوز، بالاتر از قیمت انواع آجر نما باشد.

مطالعه بیشتر