قیمت آجر نما

معرفی انواع آجر و مقایسه قیمت آجر نما

آجرنسوز

یکی از انواع آجر نما که در ساختمان های امروزی بکار می رود و مزایای فراوانی دارد، آجر نما نسوز می باشد. این نوع آجر به دلیل آنکه عایق حرارتی می باشد و از اتلاف انرژی جلوگیری می کند، مورد استقبال زیادی واقع شده است. ویژگی بارز آجر نما نسوز آن است که این نوع آجر در حرارت بالا خصوصیات فیزیکی و شیمیایی خود را از دست نمی دهد. به همین دلیل آجر نما نسوز در عین استحکام و زیبایی از عمر بالایی برخوردار می باشد. آجر نسوز به دلیل مقاومت در برابر فرسایش، خراشیدگی، حرارت، اشعه آفتاب و رطوبت، در نمای داخلی و در نمای بیرونی ساختمان قابل استفاده است. تمام مزایای ذکر شده سبب شده تا قیمت آجر نما نسوز، بالاتر از قیمت انواع آجر نما باشد.

آجرماشینی

به دسته ای از آجر ها که دارای 8 تا 10 سوراخ می باشند، آجر ماشینی گفته می شود.هنگام استفاده از این نوع آجر، سوراخها با ملات پر می شود و در سازه ها استحکام و مقاومت بالایی ایجاد می گردد. آجر ماشینی برای سفت کاری ساختمان و ساخت دیوارها استفاده می شود. قیمت آجر ماشینی به مراتب پایین تر از قیمت انواع آجر نما می باشد.

قیمت انواع آجرآجرخشتی (قزاقی قرمز )

از قدیمی ترین نوع آجر، آجر خشتی می باشد که قدمت آن به دوره ساسانیان می رسد. این نوع آجر که بدلیل رنگ قرمز آن به آجر خشتی معروف می باشد، بیشتر برای بازسازی ساختمان های قدیمی و باستانی بکار می رود.
آجر خشتی دارای انواع گوناگون از لحاظ رنگ و ابعاد می باشد ولی معروف ترین نوع ان آجر پلاک می باشد.آجر خشتی را می توان در رنگهای قرمز، گلبهی، پوست پیازی و با ابعاد 10×20 با ضخامت 5/5 و 20×20 و 25×25 وجود دارد. قیمت آجر نما خشتی در سایزهای مختلف متفاوت می باشد.

آجرجوش

آجر نما جوش در دمای بیش از 1000 درجه تولید می شود. این نوع آجر بیشتر برای ساخت تونل ها مورد استفاده قرار می گیرد.

آجر نما

معروف ترین نوع آجر، آجر نما می باشد که سبک تر از آجر های معمولی است. و به دلیل نصب آسان و وزن کم آن برای نما کاری ساختمان بسیار مناسب می باشد.
عدم استفاده از نگهدارنده در هنگام نصب و عدم ایجاد خوردگی از مشخصه های آجر نما می باشد. امروزه تولید کنندگان آجر با استفاده از فناوری نانو در ساخت آن، توانسته اند استحکام آن را در برابر شرایط محیطی به شکل چشمگیری افزایش دهند. قیمت آجر نما با توجه به شرایط تولید، زمان پخت، نوع رنگ و نوع بسته بندی آن مشخص می شود.

برای آگاهی از قیمت و انواع آجر با دفتر کارخانه تماس حاصل فرمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *